8 lutego 2017

Domek do zabawy

Każdy z nas marzy o własnych czterech kątach. Ten nasz idealny, wyśniony,
w którym wszystko jest tak, jakbyśmy tego chcieli. Mam wrażenie, że marzymy o tym od najmłodszych lat. Już małe dzieci chcą mieć swój własny, niekiedy ciasny ale domek. Budują go z poduszek, kocyków, prześcieradeł i innych przedmiotów będących pod ręką. 

Ostatnio taki pomysł, dość często przychodził do główki, mojej niespełna dwuletniej Córeczce. Rano się budzimy, a ona zakrywa nas kołdrą i mówi: "Domek!". Po śniadanku leci do pokoju, przerzuca poduszki, ciągnie koc jeden, drugi i za chwilę woła mnie: "Mamusiuuuu, domek! Zbudujesz?" I tak na okrągło... Ja bardzo lubię porządek i kiedy każdy przedmiot ma swoje miejsce, jednak przy dziecku... hmm jest to dość trudno w osiągnięciu. Dlatego sprząta się na bieżąco :) 

Musiałam coś wymyślić, by poduszki i koce nie były wciąż na środku każdego pokoju. Postanowiłam, że z Mężem zbudujemy mini domek. Nie jest on jeszcze skończony ale przedstawię Wam kilka zdjęć z naszej nocnej pracy. Najlepsze niespodzianki są przecież rano, kiedy rodzice padają na twarz, a radość dziecka jest jak zastrzyk najlepszej mocy :)

Jeszcze trzeba oprawić okienka i wstawić podłogę.

Więcej zdjęć, jak domek zostanie podrasowany :)


9 komentarzy:

 1. Super wykonanie. Pewnie każde dziecko z chęcią bawiłoby się w takim domku. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło słyszeć, dziękuję!
   Powoli, powoli jest doszlifowywany ;)

   Usuń
 2. Wow! Ale cudo! Ile bym dała za taki domek w dzieciństwie :) Dobra robota, czekam na więcej zdjęć i koniecznie opisz reakcję córki :) Na pewno piszczała z zachwytu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Córcia miała wtedy jeszcze rok i dziesięć miesięcy więc stanęła i nie wiedziała co zrobić. Po chwili był ogromny uśmiech i szybkie hop do domku :)

   Usuń
 3. Te sówki to materiał czy tapeta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najtańsza tapeta jaka była dostępna w leroy :)

   Usuń
 4. Bardzo ładny domek - kreatywnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już teraz prezentuje się naprawdę fajnie! :)

  OdpowiedzUsuń