10 kwietnia 2013

drewniana, a drewniana... jaka jest różnica?


Zapewne nie raz zastanawialiście się czym różni się drewniana podłoga w salonie,
a drewniana w sypialni :) 
Przede wszystkim twardością. Tam gdzie jest narażona na większe otarcia, nacisk powinna być bardziej twarda i wytrzymała. Ponadto kolorem drewna i układem słojów. Taka najbardziej kolorowa będzie podłoga z drewna egzotycznego. Do egzotycznych należą: cedr, merbau, wnege, jatoba (przykłady). Drewniane podłogi krajowe będą wykonane z brzozy, dębu, orzecha, sosny etc. Solidnie wykonana podłoga z drewna będzie służyć nam na dłuuuugie lata, trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Pomogą w tym specjalne płyny, kremy i mydła, domowy sposób to esencja z czarnej herbaty (najlepszy zimny wywar). Sprawdza się :)!!!

Jak sądzicie drewniana podłoga w łazience? Dla mnie jest to świetny pomysł, łązienka wtedy jest taka ciepła, no i tam przede wszystkim znajduję zastosowanie drewno egzotyczne, które jest odporne na wilgoć :)


hardwoodfloornews.blogspot.com

hardwood-floor-decor-and-care.com

finalarchitecture.com

Osobiście najbardziej podoba mi się ostatnia podłoga... jest śliczna! :-)2 komentarze:

  1. Moim faworytem jest ostatnia podłoga, ciepła, delikatna,a zarazen wydaje sie być stabilną na wszelkie niespodzianki,np.gdy coś wypadnie z dłoni...
    Stylowa drewniana podłoga oraz piękna duża łazienka i wspaniały zapach to moje marzenie.Pozdrawiam ciepło:)

    OdpowiedzUsuń
  2. hm drewno w łazience jakoś mnie nie przekonuje, chyba że kogoś stać, wywali kuuuuuuuuuuuupę kasy i będzie miał na podłodze naprawdę solidne drewno.

    OdpowiedzUsuń