28 stycznia 2013

Glamour, eko czy może folk?

Zapraszam do poznania kolejnych stylów stosowanych we wnętrzach mieszkalnych,
a nawet publicznych.

Tyle się teraz mówi o ekologii, segregacji, ponownym wykorzystaniu rzeczy, które straciły swoją pierwotną funkcję. To samo dotyczy wnętrz w stylu ekologicznym. Wnętrza te posiadają przedmioty, które są ponadczasowe, jak drewniana podłoga, skórzane obicia, płócienne zasłonki. Interesującym pomysłem jest także łączenie stylu eko z bardzo nowoczesnym wnętrzem. Miejsca, w  których został zastosowany ten trend mają naturalną i neutralną kolorystykę, która sprzyja osobom chcącym po ciężkim dniu odpocząć i dobrze się zrelaksować. Ten styl polecam każdemu, kto ma takie możliwości finansowe, ponieważ jest bardzo interesujący i  co najważniejsze przyjazny :)

styl ekologicznychictip.com/dream-homesWłasna kultura i tradycja daje wiele inspiracji. Słynne wycinanki kurpiowskie czyli motywy ludowe, którymi powinniśmy się szczycić i te zakupione chować gdzieś głęboko w szufladzie. Coraz częściej w sklepach możemy dostać poszewki z wątkiem sztuki ludowej, czy filcowe ozdoby z wyciętymi motywami. Dzięki temu   zauważamy i doceniamy przedmioty, które zostały wykonane ręcznie, w domowym zaciszu. Jest on bardzo kolorowy, przepełniony różnymi wzorami, bogatą ornamentyką dlatego ważne jest zachowanie umiaru. Nie przesadzajmy z ilością tych unikatowych przedmiotów, ponieważ wprowadzimy więcej chaosu i kiczu, niż oryginalnego upiększenia wnętrza. Uwielbiam te motywy właśnie za tą oryginalność! :)

styl folkowymixandchic.com


drivenbydecor.comWprowadzające pewien nastrój, ekstrawagancję i nutę bogactwa. Nie trudno go polubić, przynajmniej kobietom, bo wprowadza ciekawe dodatki z efektownym połyskiem
i cudownymi w dotyku materiałami. To styl glamour, który tak jak może być bardzo kobiecy, może stać się równie męski. 
Czerń, złoty, srebro i szarości, połyskująca satyna, błyszczący metal... charakterystyczne dla tego stylu. Nie zawsze to, co glamour będzie funkcjonalne, chodzi tu bardziej o formę i pokazanie pewnego rodzaju klasy. Tkaniny są wzorzyste, królują aksamity i welury, pikowania na meblach czy lustra w bogatych, złotych ramach. Tak jak we wcześniejszym stylu, tak i tutaj dobrze nie przesadzić z natłokiem przedmiotów. Z tego stylu lubię szalenie fajne pikowane meble i ciekawe dodatkki :)

styl glamour


britainmarkt.com

beinteriordecorator.comPamiętajcie!
Style są po to by się nimi bawić, łączyć, uzyskując przy tym bardzo ciekawe
i oryginalne kombinacje. 

Czujmy się przede wszystkim komfortowo w naszych wnętrzach :)

2 komentarze:

  1. Uwielbiam styl folkowy na częściach garderoby ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja wolę nowoczesny:)

    OdpowiedzUsuń