30 stycznia 2013

dobrze poukładane

Chęć posiadania nowych mebli, jest zawsze mile widziana! :) 
Dziś mowa o półkach i półeczkach, dla których zawsze znajdzie się miejsce. Najczęściej umieszczane są na nich książki, kolekcje płyt, figurki drewniane, fotografie rodzinne,
z  podróży i wiele innych przedmiotów. Jeszcze kilka lat temu był niewielki wybór mebli tego rodzaju, aktualnie na rynku jest mnóstwo różnych półek i półeczek ściennych. Część z nich nawiązuje do klasycznych form, inne są bardzo oryginalne i nowoczesne. Ich innowacyjność jest niesamowita :) 
Wybierając kierujmy się tym, aby były również praktyczne, oczywiście możemy lekko zaszaleć i wybrać taką, na której postawimy ozdobny wazon i dwie książki. Półki są po to by mogły wyręczyć inne meble, które niekiedy zabierają sporo przestrzeni. Oczywiście nie przeciążajcie ich ;) a dokładnie nie wystawiajcie tam całej kolekcji figurek porcelanowych, kilku zdjęć i może jeszcze kilku książek. Nie wszystko musi być na widoku, trzeba znaleźć równowagę.

Najbardziej cieszy mnie to, że są wykonywane z różnych materiałów: drewna, plastiku, metalu, szkła, kamienia, aluminium, obite kolorowymi tkaninami etc. Dzięki czemu możemy przebierać i wybierać, a na pewno znajdziemy taką, która najlepiej będzie prezentować się w naszym wnętrzu. I tutaj zawsze będzie wszystko poukładane!


Oto te, które zrobiły na mnie wrażenie :)
freshome.com

blog.schuttelumber.com

home.productwiki.com


ikea.com

homecrux.com


2 komentarze:

  1. Ja mam zwykłe drewniane na 5 przegródek ;)
    U mnie w nowej notce jest link do darmowego magazynu który teraz wysyła "Czas na Wnętrze"

    OdpowiedzUsuń
  2. Super półki, chciałabym miec takie,oryginalne.....super:)

    OdpowiedzUsuń