5 stycznia 2013

czyli jaka kuchnia?

Przede wszystkim dobrze zaprojektowana, funkcjonalna i co najważniejsze przytulna- taka powinna być kuchnia każdego z nas. Nie zawsze mamy wpływ na jej wielkość, jednak niektóre rzeczy, meble możemy ustawić tak, by była miejscem przestronnym. Ważne jest ergonomiczne ustawienie w niej meblii całego sprzętu. Najważniejsze jest odpowiednie umieszczenie kuchenki, zlewozmywaka i lodówki. Między każdą z tych trzech stref powinien być zachowany odpowiedni odstęp, wydzielony on będzie poprzez blat, który oczywiście będzie potrzebny na wyłożenie zakupów, rozwałkowanie cista, czy do innych czynności kuchennych. Tym samym pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa pomiędzy owymi strefami.
Ponadto meble kuchenne powinny być dobrze dopasowane do wzrostu domowników, bądź osoby, która najwięcej czasu spędza w kuchni ;) Blaty również powinny być na odpowiedniej wysokości, aby chociażby krojąc warzywa na desce nie garbić się, bo szkodzi to naszej postawie. 

Kolor ścian, rodzaj podłogi, blatów, uchwyty w szafkach i ich głębokość... jest wiele elementów, na które musimy zwrócić uwagę urządzając kuchnię, jednocześnie wierzę w to, że każdy z Was pamięta o tych najważniejszych aspektach, a reszta szczegółów niech zostanie tajemnicą ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz