10 października 2012

Odwieczny problem: wanna czy prysznic?

Za każdym razem, gdy spotykam się z osobami, które zaczynają planować wystrój 
swojej łazienki słyszę pytanie: "no to lepsza będzie wanna czy prysznic?" i wtedy  się zaczyna... Mianowicie każdy z nas woli coś innego: jedni uwielbiają długą kąpiel z lampką wina przy świetle świec, a inni prysznic pod którym każdy śpiewa swój ulubiony utwór muzyczny ;))

Istotne jest przede wszystkim to, jak dużą mamy łazienkę, a ponadto jak często będziemy 
korzystać z kąpieli w wannie. W przestronnych pomieszczeniach dwuosobowa wanna 
z hydromasażami będzie prezentować się idealnie pod warunkiem, że będzie wykorzystywana. Chyba, że zależy nam tylko na tym, by dobrze się prezentowała przy gościach, a niedaleko niej mamy prysznic do codziennego użytku.
I to w tym miejscu przypominam: najważniejsza zaleta prysznica to jego ekonomiczność.


Jeśli wybierzemy wannę to niech będzie nie tylko ładna ale i użyteczna!

Dla zwolenników drugiej opcji, proponuję rezygnację z tradycyjnego brodzika akrylowego, czy tez metalowego. Zastosujcie brodzik ceramiczny czy też pomyślcie o odpowiednim odpływie i wyłożeniu tej części efektownymi płytkami antypoślizgowymi czy kamieniem. Ważna jest także odpowiednia hydroizolacja i wybór odpływu: punktowy lub liniowy. Idealnie będzie prezentować się w każdej łazience bez względu na jej metraż.


Wanna czy prysznic?
a może jedno i drugie?

2 komentarze:

 1. Anonimowy12:36

  Podoba mi się ta pierwsza wanna - jej forma idealna jest do bardziej romantycznych celów typu książka, milion świec, ulubiona muzyka i kąpielowe aromaty. Natomiast na co dzień jednak zdecydowanie prysznic! W końcu gdzie jak nie tam można doświadczyć we własnym mieszkaniu takich wspaniałych możliwości akustycznych! :p

  Pani Mątwa

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy15:04

  Dla mnie to nigdy nie był problem, bo zawsze miałam prysznic. Dopiero teraz przy zmianie mieszkania muszę wymienić wannę na kabinę i nie wiem na jaką http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/kabiny-prysznicowe.html Myślę, żeby tym razem kupić jakąś z gadżetami.

  OdpowiedzUsuń